28.04.2017.
 
  Start arrow Start
 
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Menu użytkownika
Start
LO w Warszawie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
26.04.2010.

 15.04.2010 roku młodzież klasy I LO –„bezpieczeństwo publiczne „ miała niepowtarzalną okazję  przebywać w Warszawie w czasie trwania żałoby  narodowej, ogłoszonej w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem. Mogliśmy oddać hołd ostatniemu Prezydentowi  RP na Uchodźstwie Panu  Ryszardowi Kaczorowskiemu oraz obecnemu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu z małżonką, zapalając znicze pod Pałacem Prezydenckim. Pomimo smutnej  żałobnej atmosfery , która panowała w Warszawie, zobaczyliśmy dużo ciekawych miejsc.

Zwiedziliśmy  Łazienki Królewskie , Belweder , gdzie mogliśmy zobaczyć kondukt żałobny Pana Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Później udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki aby zwiedzić ciekawe ekspozycje w Muzeum Techniki. Jako ostatnie zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego , które jest wyrazem hołdu warszawiaków  wobec tych , którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę .

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania CSP w Legionowie , po czym w towarzystwie pani przewodnik zwiedzaliśmy starą Warszawę. Późnym  wieczorem zmęczeni ,ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

 
I LO- w Centrum Szkolenia Policji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
23.04.2010.

16.04.2010 r. młodzież klasy I LO – bezpieczeństwo publiczne  po raz pierwszy przebywała na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowej Policji w Bochni p. Marka Rudnika , młodzież mogła obserwować treningi policjantów szkolących się w tym  ośrodku. Licealiści  przyglądali się policjantom Ruchu Drogowego, którzy doskonalili umiejętności manualnego kierowania ruchem na ulicy. Uczniowie z Łapanowa byli również na autodromie, strzelnicy i hali sportowej, gdzie mieli możliwość przyjrzenia się zajęciom, które aktualnie były prowadzone ze słuchaczami. Dziś patrzą na te zajęcia z trochę innej perspektywy, jednak z pewnością wśród naszych młodych gości znajdą się i takie osoby, które w przyszłości same przekonają się że jednak trzeba włożyć sporo wysiłku aby  szkołę ukończyć policyjną.
Organizatorem wycieczki byli :p. Celina Jacewicz  i p. Robert Roj

Zmieniony ( 23.04.2010. )
 
70. rocznica Zbrodni Katyńskiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
21.04.2010.

          19 kwietnia 2010 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z  okazji  70. rocznicy Zbrodni  Katyńskiej. Obchody rozpoczęły się o godzinie 12.00 wystąpieniem dyrektora Jana  Wójcika, który  przywitał przybyłych gości i przypomniał historię mordu  polskich oficerów na Wschodzie, wspominając przy tym  bohaterów  Ziemi Łapanowskiej., którzy zginęli z  rąk NKWD w  1940 roku. Spośród zaproszonych gości głos zabrali Starosta Bocheński- Jacek Pająk, wizytator KO w Krakowie Urszula Blicharz oraz pan Kazimierz  Łapczyński,  który przypomniał, że młodzież naszej szkoły wykonała dziesięć lat temu kilka tysięcy epitafiów z nazwiskami ofiar spoczywających na polskich cmentarzach wojennych: w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Praca  młodzieży miała olbrzymie znaczenie dla oddania w terminie tych cmentarzy i przygotowania obchodów z okazji 60 rocznicy zbrodni Katyńskiej.
           Podczas uroczystości zabrał głos również absolwent naszej szkoły, obecnie kleryk seminarium duchownego księży Sercanów- Mariusz Wrzesiński. Przedstawił on zebranym książkę Barbary Tarkowskiej pt. „Kapelan Ziółkowski. Droga do Katynia”. Jest to publikacja przybliżająca życie i niezwykłą działalność ostatniego kapelana w Kozielsku, naszego rodaka, księdza Jana Leona Ziółkowskiego.
          Zebrani wysłuchali też fragmentów dwóch listów przysłanych przez posłów: Bronisława Dutkę i Jana Musiała, którzy nie mogli przybyć osobiście. Następnie głos zabrała młodzież, która przedstawiła program artystyczny według scenariusza p. R. Chwastek i H. Drąg. Wzruszające poetyckie słowa recytowane przez uczniów naszej szkoły głęboko poruszyły zebranych:
„…Dla tych, którzy musieli kopać własny grób,
Którym ręce wiązano z tyłu i kazano klękać przed jamą,
Których wieźli barkami i zatapiali na środku Morza Białego,
Po których nic nie zostało,
Nawet nazwisko,
Żadna wieść”.

Młodzież nawiązała też do strasznych wydarzeń  katyńskich  ostatnich dni.
 M.in. słowami:
„Nie żyje
Człowiek
Który kochał, marzył, był,
Chciał zapalić znicz”

oddała hołd ofiarom  katastrofy lotniczej.

     Uroczysty nastrój podkreślała dekoracja zaprojektowana przez Panią mgr Celinę Jacewicz i wykonana pod jej kierunkiem przez młodzież naszej szkoły. Zawarte w niej symbole uzupełniały słowa poezji i wywoływały właściwy nastrój. Kolejnym etapem uroczystości był przemarsz uczniów gimnazjum, młodzieży naszej szkoły, nauczycieli i zebranych gości do Kościoła parafialnego w Łapanowie, gdzie zebrani modlili się za pomordowanych 70 lat temu Polaków oraz o beatyfikację księdza Jana Leona Ziółkowskiego.

          Następnie przed kościołem ks. Proboszcz T. Jarzębak poświęcił pomnik upamiętniający mord katyński, a poszczególne delegacje złożone z zaproszonych gości  i młodzieży posadziły 3 dęby poświęcone trzem ofiarom zbrodni:
1.księdzu podpułkownikowi Janowi Leonowi Ziółkowskiemu
2.aspirantowi Policji Państwowej  Adamowi Domagale
3.aspirantowi Policji Państwowej Karolowi Domagale

          Ostatnią częścią uroczystości było otwarcie Wystawy Katyńskiej  w rynku  w Łapanowie przez przedstawicieli rodzin zamordowanych rodaków: Panią Marię Ziółkowską krewną księdza Ziółkowskiego i Panią Zofię Dudziak reprezentująca rodzinę Adama i Karola Domagałów. Wystawę tę przygotowała młodzież gimnazjów naszej gminy i Zespołu Szkół pod opieką nauczycieli historii: p E. Wójcik, K. Leśniak, K. Sotoły, M. Zając i Z. Szewczyka. Nad opracowaniem graficznym wystawianych materiałów czuwał Roland Wójcik, nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Prace nad przygotowaniem pomnika i wystawy wykonali uczniowie pod opieką nauczycieli zajęc praktycznych: R. Stycznia, P.Wójcika, L.Romana, M.Leśniaka, K.Drąga, M.Woźniaka, Ł.Jonaka i Ł.Paszkota, a całośc prac nadzorowała kierownik warsztatów Pani mgr Ewa Wiaderny. Wystawa ta znajduje się na łapanowskim rynku już od soboty i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Łapanowa i przyjeżdżających gości.

Uroczystość uświetnił występ orkiestry dętej z sobolowa pod batutą Stanisława Chmielka.  Inicjatorami obchodów  byli dyrektor szkoły mgr Jan Wójcik oraz mgr Maria Zając. Impreza została przygotowana przez naszą szkolę i była częścią składową programu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia


Zmieniony ( 18.02.2011. )
 
Z KULTURĄ ZA PAN BRAT Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
21.04.2010.

W dniu 21 kwietnia br. na apelu szkolnym,ogłoszono wyniki konkursu „ Z KULTURĄ ZA PAN BRAT”. 
 Celami konkursu były: poprawa zachowania uczniów, kształtowanie pozytywnych zachowań uczniów w szkole i poza nią, zwracanie uwagi na wysławianie się, budzenie szacunku wobec drugiego człowieka, mobilizowanie uczniów do dbałości o mienie szkoły.

 Na liście rankingowej:
I miejsce zajęła klasa III technikum ekonomiczne
II miejsce zajęła klasa IV technikum architektury krajobrazu
III miejsce zajęła klasa III technikum architektury krajobrazu


 Symboliczne czeki wręczyła Pani wicedyrektor Iwona Gruszecka. Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Kalemba poinformował nagrodzone klasy że Rada Rodziców dofinansuje zorganizowane wycieczki szkolne do kwoty opiewającej na czeku. Nad organizacją  
i przebiegiem konkursu czuwały: mgr Maria Szewczyk, mgr inż Ewa Wiaderny, mgr Danuta Wojtasiak, mgr Anna Zielińska.
 Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów, wyniki  zostały przyjęte z olbrzymim aplauzem. Uczniowie pytani co zmieniło się w zachowaniu kolegów
i koleżanek  odpowiadali:
nie spóźniam się na lekcje
podlewamy kwiaty systematycznie
tablica jest zawsze czysta
staram się mniej rozmawiać na lekcji 


 Gratulujemy zwycięskim klasom i ich wychowawcom.!!!!!!!!!!!!!!!
Liczymy na to ,że będą dobrym przykładem dla pozostałych. Działania wychowawcze będą zintensyfikowane w klasach które uplasowały się na  ostatnich miejscach listy.

  MIEJSCE  KLASA   LICZBA  PUNKTÓW
 I III EK
 9,746
 II IV AR
 9,734
 III III AR
 9,667
 IV II TB/EK
 9,484
 V III TB b
 9,102
 VI I LO
 9,015
 VII IV EK
 8,948
 VIII II INF/AR
 8,832
 IX II TM
 8,805
 X I TM
 8,395
 XI I INF/AR
 8,312
 XII III TM
 8,235
 XIII III MPS
 7,934
 XIV III TB a
 7,916
 XV I TB
 7,911
 XVI II TB
 7,752
 XVII III MUR
 7,697
 XVIII I MUR
 7,633
 XIX II MUR
 7,340
 XX I MPS
 6,688
 XXI IV TM
 6,431
 XXII IV TB
 6,087

 

Zmieniony ( 31.12.2003. )
 
PATRIOTYZMU MOŻNA UCZYĆ INACZEJ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
14.04.2010.

            Uczniowie naszej szkoły w ramach programu: Katyń – ocalić od zapomnienia stawiają pomnik upamiętniający zamordowanych polskich oficerów w Katyniu. Monument składa się z dwóch części, jedna to obelisk upamiętniający zamordowanych na Wschodzie polskich kapłanów, na którym w zeszłym roku umieszczono pamiątkową tablicę dla uczczenia śmierci księdza mjr Leona Ziółkowskiego, rodaka z Łapanowa. Na drugim głazie zamocowano trzy repliki epitafiów katyńskich: księdza mjr Jana Leona Ziółkowskiego, kpr. policji Karola Domagały i kpr. Policji Adama Domagały, zastrzelonych w Związku Radzieckim. Całość zwieńcza napis „KATYŃ – 1940 – 2010”. Głazy spina łańcuch, który jest symbolem zniewolenia przez totalitaryzm narodu polskiego, a zarazem łączy wszystkie miejsca kaźni na Wschodzie w jedno słowo KATYŃ. 
            Autorem projektu pomnika jest dyrektor szkoły  Jan Wójcik. Obok pomnika zostaną posadzone trzy dęby katyńskie, którym nadano imiona zamordowanych synów łapanowskiej ziemi.
             Dla przybliżenia historii i miejsc kaźni Polaków na Wschodzie uczniowie Zespołu Szkół i gimnazjów z gminy Łapanów pod kierunkiem nauczycieli historii przygotowali ciekawą wystawę, która zostanie odsłonięta na łapanowskim rynku.
            Koordynatorem programu jest pani Maria Zając, nauczycielka historii Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.
 Imprezie patronuje Małopolski Kurator Oświaty, Starosta Bocheński, Wójt Gminy Łapanów i ksiądz proboszcz łapanowskiej parafii Tadeusz Jarzębak, który poparł pomysł postawienia pomnika na placu obok kościoła.

 Planowana uroczystość ze względu na żałobę narodową została przełożona na  ( poniedziałek ) 19 kwietnia 2010 r.


Zmieniony ( 31.12.2003. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 106

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com