28.04.2017.
 
  Start arrow Start
 
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Menu użytkownika
Start
Żywa lekcja historii Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
14.12.2009.

10 XII 2009 r. w naszej szkole odbyła się kolejna tzw. „żywa” lekcja historii realizowana przez nauczycielkę historii panią Marię Zając w ramach cyklu „Ludzie, którzy tworzą historię są wśród nas”.

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane w 28 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Wzięli w nim udział działacze NSZZ „Solidarność”, internowani i osadzeni w Wojskowym Obozie Specjalnym nr 6 w Czerwony Borze pan Kazimierz Łapczyński i Laszek Jaranowski.Pan Kazimierz Łapczyński założyciel podziemnej „Solidarności” w Kombinacie w Nowej Hucie w ciekawy sposób przybliżył młodzieży czas społeczeństwa w stanie wojennym.Z kolei pan Leszek Jaranowski, jeden z pierwszych drukarzy „Hutnika” – pierwszej podziemnej gazety wydawanej w Krakowie, zaprezentował młodzieży sposób drukowania na ramce i powielaczu białkowym. Zaproszeni goście są założycielami „Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Specjalnych Obozach Wojskowych w latach 1982 – 1983”.Stowarzyszenie przygotowało specjalną wystawę poświęconą 25 rocznicy wydania „Hutnika”, która została udostępniona uczestnikom spotkania. W dzisiejszej „żywej” lekcji historii wzięła udział młodzież klas maturalnych naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Łapanowie.

Zmieniony ( 14.12.2009. )
 
Uczniowie w rękach terrorystów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
08.12.2009.

30 listopada br na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie przeprowadzono wieloszczeblowe powiatowe ćwiczenia obronne oznaczone kryptonimem „Listopad- 2009”.

Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Bochni.  Głównym celem ćwiczeń było praktyczne sprawdzenie  działania administracji zespolonej w stanie podwyższonej gotowości obronnej państwa oraz w obliczu zagrożenia zamachami terrorystycznymi.

W I etapie ćwiczenia sprawdzono system uruchamiania i funkcjonowania stałego dyżuru w instytucjach i urzędach powiatu bocheńskiego oraz rozwinięcie zastępczych miejsc szpitalnych.

            Głównym celem II etapu ćwiczenia była wspólna praca członków sztabu dowódcy akcji, negocjatorów, dowódcy sił przedzielonych oraz służb wspomagających tj. PSP, Pogotowia Ratunkowego i przedstawicieli administracji cywilnej tj. Starostwa Powiatowego w Bochni, Gminy Łapanów i Dyrektora Zespołu Szkół jako gospodarza terenu.

            Ważną rolę w zachowaniu jak największego stopnia realności ćwiczenia odegrali policjanci, którzy wcielili się w role terrorystów i mieli niemal całkowitą dowolność kreowania swego zachowania. Nie otrzymali wcześniej żadnych instrukcji postępowania. Rolę zakładników odgrywali uczniowie Zespołu Szkół w Łapanowie zaopatrzeni wcześniej dla bezpieczeństwa w stopery do uszu oraz kamizelki odblaskowe.

            Powołany sztab dowódcy akcji stanął w obliczu niemalże realnego zdarzenia i musiał na bieżąco analizować przebieg sytuacji oraz podejmować stosowne działania. Z uwagi na realizm działania „terrorystów” negocjatorzy policyjni mieli trudne zadanie. Musieli reagować często zmieniane żądania i zrywanie pertraktacji przez terrorystów.

            Sztab dowódcy akcji realizował dwa niezależne scenariusze działania. Pierwszy polegał na prowadzeniu negocjacji. Drugi scenariusz to przygotowanie specjalistycznych sił policyjnych do ewentualnego siłowego odbicia zakładników.

Zmieniony ( 04.01.2010. )
Czytaj całość
 
Wyróżnieni za pracę na rzecz osób potrzebujących Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
26.11.2009.

Powód do dumy miała Dyrekcja, oraz uczniowie Zespołu Szkół w Łapanowie 19 listopada 2009 roku, którzy na jubileuszu 90-lecia PCK zostali wyróżnieni za pracę na rzecz osób potrzebujących, oraz za coroczny udział w honorowym dawstwie krwi.

Uczennice klasy II technik ekonomista Aneta Stokłosa, Barbara Tuleja, Anna Zdebska, Małgorzata Wojas, Katarzyna Chojecka podczas uroczystości deklamowały wiersze mówiące o humanizmie, dobrowolności, jedności i powszechności nawiązując do działalności stowarzyszenia, zbierając gromkie brawa. Uczniów do występów przygotowała pani Ewa Wiaderny, która pracuje aktywnie na rzecz stowarzyszenia, pełniąc funkcję członka Zarządu Rejonowego PCK w Bochni.

Obchodom 90 lecia towarzyszył konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych -- 90-lecie PCK--. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużym talentem plastycznym, oraz wiedzą o działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Starosta Powietu Bocheńskiego Jacek Pająk nagrodził najlepsze prace, wśród laureatów byli Ewelina Włodarz, Patrycja Chojecka z klasy IV , Kamil Fielek z kl III, oraz Magdalena Węglarz z klasy I. Wszyscy nagrodzeni uczniowie uczęszczają do klasy technik architektury krajobrazu.

Zmieniony ( 26.11.2009. )
 
Patrycja Chojecka wyróżniona Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
10.11.2009.

W poniedziałek 9 listopada w Auli Akademii Pedagogicznej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po wystąpieniu Małopolskiego Kuratora Artura Dzigańskiego, który gratulował wyróżnionym uczniom oraz dziękował dyrektorom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie młodzieży, uczniowie szkoły muzycznej wykonali parę utworów i odegrali fanfary na cześć nagrodzonych. Wśród wyróżnionych była Patrycja Chojecka uczennica klasy    IV    architektury krajobrazu, która po raz drugi otrzymała stypendium. Patrycja również w tym roku otrzymała honorowy tytuł Prymusa Szkoły przyznany z okazji Święta Patrona Szkoły. Duże gratulacje !

 

 

Zmieniony ( 10.11.2009. )
 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
29.10.2009.
Uczestnikom Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie leży na sercu dobro człowieka. Każdy podświadomie czuje, że zdrowie to najważniejsza rzecz w życiu. Niestety nie jest to aż tak oczywiste, gdy się ma naście lat. W praktyce najważniejszą sprawą wydaje się być zdrowy styl życia, czyli sposób w jaki je przeżywamy. Aby miał on sens należy przestrzegać pewnych założeń. Opiekunowie SK PCK w dniu 28 pździernika zorganizowali szkolny etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasi uczniowie po raz trzeci wzięli udzaił w olimpiadzie. W ubiegłym roku uczennica naszej szkoły zajęła 6 miejsce na szczeblu wojewódzkim. W obecnej edycji wzięło udział 39 uczniów z klas: I technik architektury krajobrazu, technik informatyk, II technik budownictwa, technik ekonomista, III i IV technik architektury krajobrazu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu promocji zdrowia, która obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia PCK. Komisja konkursowa w składzie: mgr inż. Ewa Wiaderny, mgr Beata Stochel, mgr Agnieszka Nowak wyłoniła dwie najlepsze prace i do etapu rejonowego zakwalifikowała uczennice Góral Natalię i Pagacz Paulinę z klasy IV technik architektury krajobrazu.
 
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 106

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com