28.04.2017.
 
  Start
 
Nowości
Popularne
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu użytkownika
WIOSENNE REWOLUCJE MUZYCZNE Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
23.03.2011.

„A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty za nią spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią: - Witaj, wiosno!” …

/Jan Brzechwa/

 W tym roku Pani Wiosna zawitała do nas inaczej , niż w wierszu Jana Brzechwy. Już od paru tygodni trwały przygotowania do hucznego jej przyjęcia. Z pewnością, gdyby nie brak odpowiedniego pojazdu, powitalibyśmy ją wjeżdżającą na motocyklu marki Harley Davidson. Niewątpliwie, dzięki niemu, jeszcze bardziej zostałaby podkreślona atmosfera tegorocznych obchodów Święta Wiosny w naszej szkole. Już od pierwszych minut imprezy było gorąco: publiczność rozgrzał występ klasy pierwszej i drugiej liceum ogólnokształcącego, którzy ze swoimi wychowawcami: Panią Celiną Jacewicz i Panem Zbigniewem Szewczykiem, zaprezentowali się w modzie i tańcu Disco Polo. Po nich wystąpiły drapieżne Heavy Metalowe dziewczyny z klasy trzeciej technikum ekonomicznego. Na koniec tej części programu wystąpili uczniowie klas czwartych w hip-hopie. Wszystkie drużyny były świetne, ale szczególnie podobał się jury taniec ekonomistek, które zdobyły tytuł Gwiazd Roku.

 Kolejne punkty programu wiosennego wypełniły zabawy sportowe. W Wielkim Turnieju Wiosennym rywalizowały drużyny technikum i liceum w konkurencji  „Wycieczka do zoo” (wygrała drużyna liceum ogólnokształcącego), następnie reprezentacje klas pierwszych i drugich (remis), a na koniec klasy trzecie współzawodniczyły z czwartymi (wygrana klas czwartych).

W przerwie, między konkurencjami sportowymi, uczniowie klasy drugiej liceum ogólnokształcącego pod kierunkiem Pani Celiny Jacewicz i Pani Ewy Wiaderny, przeprowadzili krótki i praktyczny kurs pierwszej pomocy. Niewątpliwie, scenki odegrane i omówione przez nich, były pouczające i na długo zapadną wszystkim w pamięć.

W czasie obchodów Święta Wiosny nie zabrakło akcentów nostalgicznych. Klasy czwarte, miesiąc przed opuszczeniem murów naszej szkoły, żegnały się z kolegami z młodszych klas. Było i wesoło, kiedy chłopcy z klas czwartych technikum budowlanego zaprezentowali skecze, i łezka się w oku zakręciła podczas wspólnego wykonania przez koleżanki i kolegów kończących szkołę, oraz ich wychowawców, piosenki Maryli Rodowicz „Ale to już było”.

Niewątpliwym hitem tegorocznych Wiosennych Rewolucji Muzycznych był konkurs karaoke. Chętnych do zaprezentowania swego głosu było wielu. I nikt nie zwracał uwagi na potknięcia w melodii, bo naważniesza była dobra zabawa.
Punktem kulminacyjnym Dnia Wiosny było losowanie cennych nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców. Szczęściarzem Roku, czyli zdbywcą nagrody głównej, roweru, został Marek Wojas z klas IV Tba. 

Serecznie wszystkim dziękujemy za aktywny udział w zabawie.

Program uroczystości Wiosenne Rewolucje Muzyczne przygotowały: Pani Dorota Matlęga-Wolak i Pani Aneta Celejowska-Paduch we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
Prowadzący imprezę: Ania Borowska, Beata Nieckula, Tomek Musiał.

opracowała: Aneta Celejowska-Paduch

fot: Edyta Marynowska

 

Zmieniony ( 04.04.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Sonda
Jak oceniasz nową strone
 
Klasa poż.-polic.
Szlakiem Zmian...
Info dla maturzystów
Advertisement
 
Advertisement

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com