28.04.2017.
 
  Start arrow Lista artykułów arrow Liceum - Bezpieczeństwo Publiczne arrow II LO w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Krakowie
 
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Menu użytkownika
II LO w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Krakowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Roland Wójcik   
21.04.2011.
W dniu 13 kwietnia br. uczniowie klasy licealnej o kierunku Bezpieczeństwo Publiczne  w Zespole Szkół im. Jan Pawła II w Łapanowie gościli z wizytą w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jest to klasa o profilu policyjno pożarniczym.

Policjanci zaprezentowali część sprzętu jaki mają do dyspozycji, wykorzystywany w służbach prewencji oraz kryminalistyce. Policjanci z zaangażowaniem opowiadali im o swojej pracy, doświadczeniach związanych ze służbą, pracą z ofiarami przestępstw i ich sprawcami. Można było zobaczyć materiały wykorzystywane w laboratorium kryminalistyki. Ewentualni kandydaci do służby w Policji mogli dowiedzieć się o zasadach naboru i warunkach przyjęcia do służby. Oglądali sprzęt patrolujący drogi z lądu â samochody i motocykle krakowskiej drogówki, ale także obserwujący ruch drogowy z powietrza tj. policyjne śmigłowce.

W trakcie pobytu w szkole grupa ta zwiedziła już wcześniej m.in. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Zakład Karny zapoznając się z organizacją tych formacji.
 
Opracowanie:  mgr Celina Jacewicz

Zmieniony ( 21.04.2011. )
 
następny artykuł »

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com