28.04.2017.
 
  Start
 
Nowości
Popularne
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu użytkownika
Witamy na stronie startowej
Kierunki kształcenia
Redaktor: Roland Wójcik   
18.03.2011.

Gimnazjalisto  obejrzyj nasz  nowy plakat promujący kierunki kształcenia stworzone właśnie dla Ciebie. Więcej informacji o kierunkach kształcenia na rok 2011/2012 tutaj klik !

Zmieniony ( 19.03.2011. )
 
REKORD W ILOŚCI ODDANEJ KRWI.
Redaktor: Roland Wójcik   
15.03.2011.
Bez niej nie może obyć się większość poważniejszych operacji. Jest niezbędna w wielu metodach terapeutycznych. I jest jej coraz mniej. Krew, oddawana przez honorowych krwiodawców, staje się dobrem luksusowym.

10.03.2011 r. krwiodawcy, uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Ekipa z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa zarejestrowała 61 osób chętnych do oddania krwi, pobrano ją od 51 dawców, co dało łącznie 22,5 litra krwi. Jest to rekord szkoły w ilości oddanej krwi podczas jednorazowej akcji.
 Dziękujemy honorowym krwiodawcom, życzymy zdrowia i już dzisiaj zapraszamy na kolejną akcję zaplanowaną na 21 września 2011 roku.
 
Opiekunowie Szkolnego Koła PCK HDK.
 

 
 
 
Młodzież Naszej Szkoły na Uniwersytecie Rolniczym
Redaktor: Roland Wójcik   
14.03.2011.
Po raz kolejny młodzież naszej szkoły z klas I, II, III ,IV  Technikum Architektury Krajobrazu  uczestniczyła w wykładach zorganizowanych przez Uniwersytet Rolniczy, w ramach" Uniwersytetu dla Młodzieży". Wykłady odbywały się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego przy
al. 29-Listopada 46 w Krakowie
 
 
Na spotkaniu poruszono wiele tematów    :
Pierwszy to:  "Projektowanie - poszukiwanie piękna "Rozważania na ten temat zaczęto od "ikony"   ogrodów czyli Wersalu - ogrodu założonego z początku XVIII w. przez Andre Le Nôtre'a.. Dalsza część wykładu dotyczyła współistnienia elementów ogrodowych ( zieleń wysoka i niska, skały, woda, ścieżki i ogrody, architektura, różnice wysokości itp.).
 
Celem tej części wykładu była próba odpowiedzi na  pytanie :" Kiedy zaczęły się kształtować ogrody nowoczesne" ?. Rozpoczęliśmy „wędrówkę po ogrodach" zaczynając od chińskich  ogrodów  SUZHOU, o których  mówi się , że są  "Wenecją Wschodu" . To  ogrody  zamknięte, za wysokimi murami, do których wejście prowadzi przez ozdobne bramy. Ogrody  te mają formę miniaturowych  naturalnych krajobrazów , pofałdowanych sztucznymi wzgórzami.  Charakteryzuje  je pewna  prostota i  surowość. Ogrody chińskie,  bogactwem kwitnących kwiatów i krzewów dorównują współczesnym ogrodom europejskim.
 
Następnie „ zatrzymaliśmy  się” na CRYSTAL PALACE w Londynie prezentującym nowe formy architektoniczne - budynek zbudowany był ze stalowych  i szklanych prefabrykatów. Niestety obecnie w miejscu pałacu jest jedynie park rekreacyjny, jeden z największych w Londynie. Znajdują się w nim modele dinozaurów, labirynt z żywopłotu i elementy słynnego toru wyścigowego, którego części są zachowane jako ścieżki.
 
 
 
Z  „dalekich wojaży” wróciliśmy   do otoczenia dworów i pałaców  XIX w Polski. Tu zobaczyliśmy zupełnie inny " rodzaj piękna" Wielkie trawniki, wiekowy  drzewostan, ścieżki i układy wodne pięknie wkomponowane w pałacowe ogrody w sposób naturalny, swojski typowy dla naszej kultury.

 
Uzupełnieniem wykładów była prezentacja prac projektowych i rysunkowych studentów. Po spotkaniu młodzież zwiedziła  szklarnię,  gdzie są stosowane nowoczesne techniki uprawy roślin.Opiekę nad młodzieżą podczas  wyjazdu sprawowali :
P. mgr  Beata Stochel, P. mgr inż. Ewa Lorent , P. mgr inż. Edyta Marynowska, P. inż. Łukasz Paszkot .

opracowanie i fot. :  Edyta Marynowska
Zmieniony ( 04.04.2011. )
Czytaj całość
 
Z matematyką za pan brat
Redaktor: Roland Wójcik   
02.03.2011.
 
 
 
Nasza szkoła  uczestniczy w projekcie ,, Młodzieżowe Uniwersytety Matematyczne’’ w zakresie zajęć wyrównawczych. Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Projekt współfinansowany jest  przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 46 uczniów z naszej szkoły. Są to uczniowie z klas pierwszych technikum i liceum. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach przez nauczycieli matematyki uczących w naszej szkole. Zajęcia wyrównawcze dla poszczególnych grup będą trwały 3 lata.
 
Opracowanie mgr M. Szewczyk 
 
 
 
Zmieniony ( 02.03.2011. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 98
Sonda
Jak oceniasz nową strone
 
Klasa poż.-polic.
Szlakiem Zmian...
Info dla maturzystów
Advertisement
 
Advertisement

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com