28.04.2017.
 
  Start
 
Nowości
Popularne
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu użytkownika
Witamy na stronie startowej
Patrycja Chojecka wyróżniona
Redaktor: Roland Wójcik   
10.11.2009.

W poniedziałek 9 listopada w Auli Akademii Pedagogicznej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Po wystąpieniu Małopolskiego Kuratora Artura Dzigańskiego, który gratulował wyróżnionym uczniom oraz dziękował dyrektorom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie młodzieży, uczniowie szkoły muzycznej wykonali parę utworów i odegrali fanfary na cześć nagrodzonych. Wśród wyróżnionych była Patrycja Chojecka uczennica klasy    IV    architektury krajobrazu, która po raz drugi otrzymała stypendium. Patrycja również w tym roku otrzymała honorowy tytuł Prymusa Szkoły przyznany z okazji Święta Patrona Szkoły. Duże gratulacje !

 

 

Zmieniony ( 10.11.2009. )
 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Redaktor: Roland Wójcik   
29.10.2009.
Uczestnikom Szkolnego Koła PCK w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie leży na sercu dobro człowieka. Każdy podświadomie czuje, że zdrowie to najważniejsza rzecz w życiu. Niestety nie jest to aż tak oczywiste, gdy się ma naście lat. W praktyce najważniejszą sprawą wydaje się być zdrowy styl życia, czyli sposób w jaki je przeżywamy. Aby miał on sens należy przestrzegać pewnych założeń. Opiekunowie SK PCK w dniu 28 pździernika zorganizowali szkolny etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Nasi uczniowie po raz trzeci wzięli udzaił w olimpiadzie. W ubiegłym roku uczennica naszej szkoły zajęła 6 miejsce na szczeblu wojewódzkim. W obecnej edycji wzięło udział 39 uczniów z klas: I technik architektury krajobrazu, technik informatyk, II technik budownictwa, technik ekonomista, III i IV technik architektury krajobrazu. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu promocji zdrowia, która obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia PCK. Komisja konkursowa w składzie: mgr inż. Ewa Wiaderny, mgr Beata Stochel, mgr Agnieszka Nowak wyłoniła dwie najlepsze prace i do etapu rejonowego zakwalifikowała uczennice Góral Natalię i Pagacz Paulinę z klasy IV technik architektury krajobrazu.
 
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

 
 
Kurs Pierwszej Pomocy
Redaktor: Roland Wójcik   
27.10.2009.

 34 nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie wzięło udział w kursie udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż-Małopolski Zarząd Okręgowy w Krakowie. Zajęcia obejmowały min. zasady udzielania pierwszej pomocy, ocenę sytuacji i zabezpieczanie miejsca zdarzeń, ocenę stanu poszkodowanego i kontroli czynności życiowych, postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym, postępowanie w przypadku braku oddechu, ran i krwotoków, oparzeń, złamań, urazów kręgosłupa i głowy. Wykłady teoretyczne podparte były pokazami, po których odbywały się ćwiczenia tak, aby każdy z kursantów mógł nabyć praktyczne umiejętności. Kurs zakończył się egzaminem, należy zaznaczyć że wszyscy nauczyciele zaliczyli go pozytywnie.

Możemy zatem czuć się pewnie i bezpiecznie na terenie szkoły, nie mniej jednak pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bhp i pp na terenie szkoły i poza nią.

 
Lekcja wychowania i pokory w Zakładzie Karnym
Redaktor: Roland Wójcik   
27.10.2009.

W miniony poniedziałek uczniowie LO mieli niecodzienną okazję zobaczyć „od podszewki” Zakład Karny w Nowym Sączu. Spotkali się tutaj z zespołem wychowawców oraz kierowników działu ochrony, którzy z niezwykłą pasją i zaangażowaniem opowiedzieli nie tylko o życiu więźniów, o ich zwykłym dniu i resocjalizacji, ale także o swojej niejednokrotnie niebezpiecznej pracy. Pracownicy działu penitencjarnego zapoznali młodzież ze strukturą organizacyjną zakładu karnego oraz z procedurą przyjmowania więźnia. Następnie uczniowie zwiedzili pawilony mieszkalne zakładu półotwartego i zamkniętego, zobaczyli jak wygląda sala widzeń, kaplica, spacerniak oraz miejsca, w których odbywają się zajęcia kulturalno-oświatowe. Przyszli pracownicy policji mieli także szansę przekonać się ,w jaki strój ochronny wyposażony jest strażnik na wypadek sytuacji kryzysowej w więzieniu. Wizyta w Zakładzie Karnym bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci młodych ludzi. Wszyscy głęboko przeżyli spotkanie więziennego zespołu muzycznego. Równie mocno jak muzyka poruszyły uczniów słowa ludzi, którzy z perspektywy wielu lat spędzonych w celi więziennej przestrzegali przed używaniem narkotyków, kontaktami ze światem przestępczym. Dzięki temu doświadczeniu zmieniło się nasze wyobrażenie o więzieniu, oparte przecież najczęściej jedynie o sceny z filmów. Stało się dla nas jasne, że zakład karny to mały kombinat, w którym przebywają zarówno więźniowie, jak i cały sztab ludzi odpowiedzialnych za jego prawidłowe funkcjonowanie. Bez wątpienia potrafimy po tej wizycie docenić ciężką pracę wychowawców-ludzi którzy mają najbliższy kontakt z osadzonymi. Pragniemy gorąco podziękować Panu Dyrektorowi Zakładu Karnego w Nowym Sączu za umożliwienie nam skonfrontowania rzeczywistości za murem z naszymi wyobrażeniami.

Zmieniony ( 27.10.2009. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 50 z 98
Sonda
Jak oceniasz nową strone
 
Klasa poż.-polic.
Szlakiem Zmian...
Info dla maturzystów
Advertisement
 
Advertisement

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com