28.04.2017.
 
  Start
 
Nowości
Popularne
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Wizyty
Dzisiaj2
Wczoraj6
Miesiecznie9
W sumie53021
Menu witryny
Start
Lista artykułów
Kierunki Kształcenia
Szlak Papieski
Galeria
Informacje ogólne
Orlik 2012
Kontakt
Archiwum
Logowanie

Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!
Menu użytkownika
Witamy na stronie startowej
70 rocznica zbrodni katyńskiej
Redaktor: Roland Wójcik   
13.05.2009.

24 . 04. 2009 r. w ZS im Jana Pawła II odbył się uroczysty apel związany z obchodami zbliżającej się 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Znaczną część programu została poświęcona księdzu Janowi Leonowi  Ziółkowskiemu, ostatniemu kapelanowi Kozielska. Ksiądz  Jan Leon Ziółkowski był mieszkańcem Ziemi Łapanowskiej, w 1940 r. został zamordowany w Katyniu. Młodzież zaprezentowała  program, w którym przedstawiła fragmenty biografii kapelana Ziółkowskiego i recytowała wiersze o tematyce katyńskiej. Całość została uzupełniona odpowiednio dobraną oprawą muzyczną. Po zakończeniu apelu uczniowie  wraz z dyrekcją i nauczycielami udali się na plac szkolny ,na którym w ramach ogólnopolskiej akcji posadzili dąb poświęcony ofiarom Katynia   i   księdzu majorowi  Janowi  Leonowi Ziółkowskiemu. W Alei Dębów rosną posadzone drzewa upamiętniające postać Patrona szkoły Jana Pawła II. Apel został przygotowany przez nauczycielkę historii mgr Marię Zając. Problematyka katyńska nie jest obca w  naszej szkole. W 1997 roku młodzież brała udział w zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji konkursie pt. „Katyń- Golgota Wschodu” W 2001 roku w ramach współpracy szkoły z IPN zorganizowano konferencje historyczną poświęconą tematyce katyńskiej.  W spotkaniu brali udział przedstawiciele rodzin, których bliscy zginęli w Katyniu. Ważnym elementem konferencji było otwarcie przez przedstawiciela IPN w Krakowie p. Marka Lasotę wystawy pt. „Katyń- walka o prawdę”. Niewątpliwie bardzo ważnym wydarzeniem w naszej szkole była pomoc w otwarciu cmentarzy Polaków zamordowanych na wschodzie przez NKWD. Uczniowie wykonali 12,800 modeli inskrypcji z nazwiskami ofiar Katynia, Miednoje, Charkowa. Była to żmudna i mozolna praca, którą młodzież wykonywała około pół roku. Miała ona bardzo duży wpływ na oddanie w terminie cmentarzy zamordowanych Polaków na terenie ZSRR. 

Więcej zdjęć w galerii

 

Zmieniony ( 13.05.2009. )
 
Żywe lekcje historii
Redaktor: Roland Wójcik   
13.05.2009.

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się  kolejna tzw. „Żywa lekcja Historii” której tematem była jedna z największych tragedii narodu polskiego -zbrodnia katyńska. Wśród ofiar Katynia byli również mieszkańcy naszej „małej ojczyzny” F.Kocela, A i K Domagała i Karol J.R Ziółkowski -ostatni kapelan Kozielska. W spotkaniu wzięli udział bliscy krewni zamordowanego księdza. Pani Maria Ziółkowska przybliżyła młodzieży postać księdza -kapelana -żołnierza  walczącego w wojnie polsko -bolszewickiej na wschodzie i kampanii wrześniowej. Podkreśliła jego ogromne przywiązanie do stron rodzinnych. Spotkanie zorganizowała nauczycielka historii Pani M. Zając  w ramach realizacji programu społeczno- patriotycznego „Patriotyzm z pokolenia na pokolenie”

Zmieniony ( 13.05.2009. )
 
Wygrana w Lipnicy
Redaktor: Roland Wójcik   
07.04.2009.

         W tym roku po raz pierwszy młodzież naszej szkoły z klasy wielozawodowej w Lipnicy Dolnej wzięła udział w Konkursie Palm i Rękodzieła  Wielkanocnego organizowanym w Lipnicy Murowanej. Wykonana przez uczniów palma przyozdobiona zgodnie z tradycja bukszpanem, białymi kwiatami zdobyła I miejsce w kategorii palm średnich i nagrodę w wysokości 400 zł.

Więcej zdjęc w naszej szkolnej galerii w dziale z życia szkoły !!!

Zmieniony ( 07.04.2009. )
 
IV rocznica Smierci
Redaktor: Roland Wójcik   
01.04.2009.

„Każdy ma swoje Westerplatte” – pod tym hasłem odbędzie się 2 kwietnia 2009 roku czwarte już czuwanie młodzieży Zespołu Szkół  im. Jana Pawła II w Łapanowie.

               W  trakcie czuwania młodzi ludzie  będą dzielić się ze swymi kolegami własnym odczytaniem  nauczania Patrona. Dzisiejsza rodzina staje się zagrożona przez współczesny model życia. Młody człowiek, pragnący właściwie ułożyć rodzinne relacje, staje przed poważnym zadaniem, które wygląda jak współczesna obrona Westerplatte.Uczniowie Zespołu Szkół będą zachęcać do poszanowania życia  rodzinnego  i wartości chrześcijańskich.

              W  tym roku, podobnie jak w ubiegłych  mieszkańcy gminy po zakończeniu czuwania będą mogli zapalić znicze pod popiersiem Papieża, które znajduje się przy budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie.

Akademie przygotowali uczniowie klasy II Technikum Budowlanego odział „A” i II Technikum Ekonomicznego pod kierunkiem mgr Sabiny Zdebskiej, mgr Danuty Wojtasiak i ks. mgr Marcina Papiża

Zmieniony ( 07.04.2009. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 70 z 98
Sonda
Jak oceniasz nową strone
 
Klasa poż.-polic.
Szlakiem Zmian...
Info dla maturzystów
Advertisement
 
Advertisement

© 2017 Łapanów - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie :: Administrator Roland Wojcik

Get The Best Free Joomla Templates at www.joomla-templates.com