WIOSENNE REWOLUCJE MUZYCZNE
Redaktor: Roland Wójcik   
23.03.2011.

„A wiosna przyszła pieszo.
Już kwiaty za nią spieszą,
już trawy przed nią rosną
i szumią: - Witaj, wiosno!” …

/Jan Brzechwa/

 W tym roku Pani Wiosna zawitała do nas inaczej , niż w wierszu Jana Brzechwy. Już od paru tygodni trwały przygotowania do hucznego jej przyjęcia. Z pewnością, gdyby nie brak odpowiedniego pojazdu, powitalibyśmy ją wjeżdżającą na motocyklu marki Harley Davidson. Niewątpliwie, dzięki niemu, jeszcze bardziej zostałaby podkreślona atmosfera tegorocznych obchodów Święta Wiosny w naszej szkole. Już od pierwszych minut imprezy było gorąco: publiczność rozgrzał występ klasy pierwszej i drugiej liceum ogólnokształcącego, którzy ze swoimi wychowawcami: Panią Celiną Jacewicz i Panem Zbigniewem Szewczykiem, zaprezentowali się w modzie i tańcu Disco Polo. Po nich wystąpiły drapieżne Heavy Metalowe dziewczyny z klasy trzeciej technikum ekonomicznego. Na koniec tej części programu wystąpili uczniowie klas czwartych w hip-hopie. Wszystkie drużyny były świetne, ale szczególnie podobał się jury taniec ekonomistek, które zdobyły tytuł Gwiazd Roku.

 Kolejne punkty programu wiosennego wypełniły zabawy sportowe. W Wielkim Turnieju Wiosennym rywalizowały drużyny technikum i liceum w konkurencji  „Wycieczka do zoo” (wygrała drużyna liceum ogólnokształcącego), następnie reprezentacje klas pierwszych i drugich (remis), a na koniec klasy trzecie współzawodniczyły z czwartymi (wygrana klas czwartych).

W przerwie, między konkurencjami sportowymi, uczniowie klasy drugiej liceum ogólnokształcącego pod kierunkiem Pani Celiny Jacewicz i Pani Ewy Wiaderny, przeprowadzili krótki i praktyczny kurs pierwszej pomocy. Niewątpliwie, scenki odegrane i omówione przez nich, były pouczające i na długo zapadną wszystkim w pamięć.

W czasie obchodów Święta Wiosny nie zabrakło akcentów nostalgicznych. Klasy czwarte, miesiąc przed opuszczeniem murów naszej szkoły, żegnały się z kolegami z młodszych klas. Było i wesoło, kiedy chłopcy z klas czwartych technikum budowlanego zaprezentowali skecze, i łezka się w oku zakręciła podczas wspólnego wykonania przez koleżanki i kolegów kończących szkołę, oraz ich wychowawców, piosenki Maryli Rodowicz „Ale to już było”.

Niewątpliwym hitem tegorocznych Wiosennych Rewolucji Muzycznych był konkurs karaoke. Chętnych do zaprezentowania swego głosu było wielu. I nikt nie zwracał uwagi na potknięcia w melodii, bo naważniesza była dobra zabawa.
Punktem kulminacyjnym Dnia Wiosny było losowanie cennych nagród, ufundowanych przez Radę Rodziców. Szczęściarzem Roku, czyli zdbywcą nagrody głównej, roweru, został Marek Wojas z klas IV Tba. 

Serecznie wszystkim dziękujemy za aktywny udział w zabawie.

Program uroczystości Wiosenne Rewolucje Muzyczne przygotowały: Pani Dorota Matlęga-Wolak i Pani Aneta Celejowska-Paduch we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
Prowadzący imprezę: Ania Borowska, Beata Nieckula, Tomek Musiał.

opracowała: Aneta Celejowska-Paduch

fot: Edyta Marynowska

 

Zmieniony ( 04.04.2011. )