Tłumy na rajdzie
Redaktor: Roland Wójcik   
19.05.2009.
Jubileuszowy X  Rajd Szlakiem papieskim zgromadził na starcie, przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie  ponad 1600 uczestników z różnych stron małopolski, była również grupa uczestników z Budzowa z powiatu suskiego, a nawet z Podkarpacia. Na mecie w Niegowici na piechurów czekało 9 rowerów ufundowanych przez  Wicemarszałka Województwa, Starostę Bocheńskiego, Starostę i Wicestarostę Wielickiego, wójtów gminy Gdów i Łapanów, księży proboszczów parafii w Łapanowie i w Niegowici oraz dwa rowery od właścicieli Kawiarni Alf. Z okazji X Rajdu Papieskiego został zorganizowany po raz piąty międzyszkolny konkurs literacki pod hasłem „Ojczyzna – kiedy myślę...”. Uczestnicy pisali wiersz lub esej związany z tematyką patriotyczną, bliską Ojcu Świętemu. Jury konkursowe rozpatrywało prace w trzech kategoriach wiekowych:
  • klasy I-VI szkoły podstawowej
  • klasy I-III gimnazjum
  • szkoły ponadgimnazjalne

Wpłynęło 286 prac,  nagrodzono 47
szkoły podstawowe – 164
gimnazja – 81
szkoły ponadgimnazjalne – 41

Nagrodzeni uczniowie (I miejsca) Aleksandra Styczeń – szkoła podstawowa Łapanów, Alicja Bieńskowska – szkoła podstawowa Joniny, Wioletta Pilch – szkoła podstawowa Łazany, Sylwia Czekaj i Maja Stefanowska - Publiczne Gimnazjum Sióstr Prezentek Rzeszów, Urszula Obuch – Publiczne Gimnazjum Konieczkowa, woj. podkarpackie, Małgorzata Barnaś – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Wpłynęły prace z odległych miejscowości m. in. z Janowa Podlaskiego, Rzeszowa, Konieczkowej.

Przed wyruszeniem na trasę wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo bocheńskie.
Pomysł organizowania na Szlaku Papieskim corocznych rajdów przerósł nasze oczekiwania. Jak podkreślają uczestnicy rajdu impreza ta jednym dostarcza przeżyć duchowych na modlitwie inni natomiast mogą liczyć na atrakcyjne nagrody  i wrócić po rajdzie na rowerze, jeszcze inni mogą posmakować kiełbasek z rożna i nacieszyć się wspaniałymi widokami doliny Stradomki i Raby.  Mimo zapowiadanego deszczu i w tą sobotę była piękna pogoda, aż do zakończenia rajdu. Zaznaczyć warto że przez 10 lat nigdy w dzień rajdu nie padał deszcz. W rajdzie po raz ósmy uczestniczył najstarszy piechur pan Wojciech Zdebski z Kobylca.

Wiecej zdjęć w galerii

Zmieniony ( 20.05.2009. )